Bun venit si distractie placuta! Speram sa va simtiti bine pe acest forum, un forum deschis catre noutati si sugestii, un forum pentru toti, unde fiecare isi poate crea propria lume si ne poate impartasii ideile sale.

Prietenul meu gay

Distribuiţi
    Aimi

Data de înscriere : 20/04/2013

Prietenul meu gay

Mesaj Scris de Aimi la data de Dum Apr 21, 2013 11:17 am

Cap 1 Sper să vă placă ..sunt începatoare deci acept cu drag sfaturile voastre ... Very Happy

Sa fi un adolescent în ziua de astăzi înseamnă mai mult decât cred păriniți noștri care consideră ca adolescența,este pur si simplu o alta etapa a vieții în care singurul lucru pe care trebuie să faci este să înveți și atât,dar ei nu au habar cum să fi adolescent acum în zile noastre în care ție frică să fi exclus din viata de cei lanții,mai ales cu și câte reguli nescrise exgzistă pe care fiecare adolescent trebuie să le respectă cu sfințiene cam așa erau și părinți mei.În fața lor rămân meru o fetită simplă plină cu visuri mari care vor rămâne visuri.
    Dar acest lucru a luat sfârșit acum o lună când în plinisem 20 ani intrând ușor în lumea adulților în care a trebuit să învăț ca acea lume pe care au creat-o părinți mei ținudu-mă cât de posibil de toate răutățile lumi,nu era tocmai așa dar am reușit să îi țin piept doarece mergeam pe principiu ''după ploaie vine soare ,,.
    Acum stau și privesc în oglindă mirându-mă de propria mea persoană în care din acea micuță fetiță fragilă,cu par scurt acum devenise o femeie având parul lung șaten ce îmi ascundea umeri mei goli ,trăsăturile feți nu erau acela erau diferite dar asta înseamnă să crești,să te maturizezi .Nu puteam să stau mult în fața oglinzii ,că trebuia să merg la serviciu meu de vânzătoare de produse la o firmă ,așa că las totul plecând direct afară cu zâmbetul pe față ,mai ales că era soare afară dar puțin firig dar na asta era în primele zile de primăvară.Pe drum mirasma plăcuta al florilor de cires din parc din drumul spre serviciu se simnțea în aerul rece,nu stiu de ce dar pre simnțeam că acestă zi era un mai speciala dar nu stiu cu ce.Dar iată că pierduse-mi noțiunea timpului ajugând în fața cladiri mari de 10 etaje ce ziceai că înțeapă cerul cel albastru cu vârful ei ascuțit.Acolo nu era nimeni altcineva decât el cu un zâmbet larg ,îmbrăcat într-un costum negru verzui,cu acei ochii sinceri de un albstru,nu stau mult pe gânduri că îmi grăbesc pasul,sărind direct în brațele lui puternice ,ascultându-i inima ce bătea doar pentru mine.
    -hei,iubi vezi că astazi sunt ocupat...
    -Pai cu ce..?fac niște ochii mari uitându-mă ținctă în a lui.
    -Haide că nu am timp acum..bine..o scurtase acesta.
    Nu înaite de a mi ma săruta părântește pe frunte plecând într-o direcție opusă de cât a mea,întrând acum în acea cladire până ce am ajuns la brirou așteptând să vină niște clienți ,dar nimic doar privirile uneori copii trecuse pe lânga masa mea plină de produse dor atât .Singura mea distractie de acolo era prietena mea,sora mea din alta mamă care îi plăcea mult să vorbească de nu mai știa să se oprească,ia avea parul scurt bob portocaliu cu ochi mânjiți de un verde smarald acesta știa să își trăiască viața aluturi de soțul ei și Deny baietul ei,frațiorul meu .Cam asa era viata mea în mare și îmi plăcea nu vroiam so schimb de loc era perfecta asa cum era.Până când pământul sa rupt în doua,iar viața mea s-a sfârșit de tot simnțind cum inima mi se rupe în mii de bucăți ,acolo dincolo de grămada mare de haine ce zăcea jos pe podea ,în patul în care știam care era doar al nostru,acum era înparțit cu altă femeie,nu mai știam cum să mai reacționez decât pur și simplu să plec de acolo doarece îmi era greu să mai îi văd ..mii de lacrimi mi se scrugeau pe obrazi calzi,era sfiată de dure ,știind că lumea mea s-a sfârșit cu aparția ei,cine naiba era ea?De ce trebuia oare să fie și o ea?Cu ce i-am greșit?nu mai intrebari dar fară raspunsuri......

Oare ce se va întâmpla cu mine?cum voi reactiona!!...toate în urmatorul capitol,...

`Swan †
    Admin

Data de înscriere : 03/04/2013
    Varsta : 20
    Localizare : Peste tot si nicaieri

Re: Prietenul meu gay

Mesaj Scris de `Swan † la data de Lun Apr 22, 2013 3:57 am

Buna, Aimi! Bine ai venit. Ma bucur ca ai inceput un fic. Dar pentru inceput, te-as ruga sa faci o cerere [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Multumesc de intelegere^^. Asa pai, in primul rand, un capitol trebuie sa aibe minim 25 de randuri. La estetica, ca sa arate mai ingrjit, ai putea sa schimbi culoarea scrisului si sa lasi un rand liber intre paragrafe sa zicem de maxim 10 randuri si cand faci dialog. Am vazut ca nu ai asa de multe greseli de tastare. Se pune "space" dupa un semn de punctuatie, nu si inainte. Oricum, nu am venit aici sa critic ^^. Imi place capitolul. La sfarsit, ne poti lasa totusi mai "cu ochii-n soare" Laughing. Daca intelegi ce spun. Hmm, pai cam atat. Sa pui next-ul repede.

Te-am pupat.
    Deea.
    Aimi

Data de înscriere : 20/04/2013

Prietenul meu gay

Mesaj Scris de Aimi la data de Mier Apr 24, 2013 7:11 am

Cap 2

Durea fiecare clipa care trecea ,simntând cum nu mai aveam aer,priveam în gol și vedeam cum soarta asta îmi șterse totul fiind doar o miciună frumoasă,toata viata asta a fost doar o risipă de timp ,pierdusem deja tot ce îmi era mai trag,având un destin foarte crud.Brusc mă trezesc din visare văzând-o pe prietena mea îngrijorată spre mine,nu aveam habar ce fac sau de ce mai trăiesc,doar îi sar în brațele ei începând a plânge de mama focului pe umărul ei stâng ,eram distrusă complet ea fuseră singura mea alinare ca și o a doua mamă pe care o mai aveam pe pământu-l asta nenorocit .Apoi după acesta trecuse o săptămână grea,plină de certuri monstru cu el ,nu vroiam de loc să-i mai dau o șansă dându-l afară din casă ,zicându-i 'aici javra sa nu te mai întorci,cu mine ai terminat-o,fiind ultimele mele cuvinte tăioase la adresa lui ,dar din toate acesta nu mai eu știam ce greu mie era fără el,casa părea pustie ,goală plină de amintiri peste tot cu el pe care începeam ale retrăi cu gândul.Poate totuși fusesem prea rea cu el?Dar oare el nu a fost cu mine?De ce oare mă mai gândesc la el!!
    Începând mă bate cu o pernă mov în față stând pe canapea din sufragerie dar toată gândirea si fustrarea ,fuse oprită de sunăria de la ușă.
    -Da!zic încet apropie auzindu-se ceva.
    -Mă scuzați doamnă doar,că va-s ruga să vă plătiți inpozitul.zise un om scund,dolofan la varsta a treia ,plin în pene.
    -Voi plăti nu va faceți griji!!închinzând ușa în nas ,direct în nasul lui mare și borcănat.
    Mai moșu lipsea cu fițle lui de francez gras,băgăcios,mintea era prea încarată pentru a mai gândi ceva logic ,așa mă hotărâsem să merg la Kamy ,ea va stii ce trebuie să fac.Îmi iau o pereche de blugi cu tricou alb plecând direct la ușa numărul 3 din blocul meu.
    Trag o fugă până acolo ,sunând cam disperat la sunarie,până ce îmi deschise un baiaețel mic,cu ochii verzi ca smaraldele iar parul roșcat ca focul ,nu stau mult și într-u în casă fără să-l salut,mergând în bucătărie.
    -Kamy am nevoie de o idee de a ta mai specială.
    -Poftim!pai ce s-a întâmplat?zise acesta în timp ce spăla niște vase
    -Pai iarăși ma bate la cap moșu ,și nu stiu ce să fac?
    -of!
    -Știi că nu am banii suficienti pentru acoperi toată suma!!
    -Stiu draga mea,hai stai jos si cameazăte.
    Starea mea nu era toc mai bună,ori cât area vrea ia să mă calmez nu puteam deloc,eram deja cu nervi la pământ simntind ca în curând voi pierde controlul.După oră plină de discuții care nu aducea la nimic bun pentru a rezolva problema.Aud o idee înteresantă.
    -Hei ce zici să închirezi o cameră!
    Ideaa acesta nu era deloc rea poate chiar bună ,adică o altă persoană prin casă nu mar deranja așa rău,și așa mă simnțeam singură .Și așa ma hotorât să pun acel anunț în care toata viața mea monotonă va fi dată peste cap de acea persoană ce avea să între în viața mea.

Dincolo în altă parte ai vieții..
    -ți-a mai spus femeia lui dumnezeu lasă-mă în pace !!stând închis în baie.
    -Dar haru eu te iubesc și vreau să ne casătorim!!
    -Dar eu nu te iubesc,ți-am explicat asta de o mie de ori!!!
    -Dar...
    -Te rog ...lasă-mă în pace!!Ryo vin-o și salvează mă de nebună!!!!
    Asta era o zi din viața mea,una în care meru să-i explic lui Nana că no iubesc,ea era pentru mine doar o soră nimic mai mult,dar ea pur și simplu nu putea să înțeleagă acest lucru.În rest viața era bună pot să zic,avem o mama iubitoare lăngă mine,un serviciu destul de bun și un prieten de încredere,păcat ca mai era Daiki ,dușmanul meu de moarte .Doamne cât îl uram pentru că mia ucis tatăl pentru loc mai bun ,banii ochiul dracului dar nimeni nu mă credea dar eu însina mea știam că aveam dreptate.Având ca scop să-l distrug lăsându-l falid în stradă.Eu unul nu era cine știe ce casanova meru fiind cu capul nu în dosare ,firea mea era mai închisă de câd de la acidentul lui tată.
    -of Ryo ce bine că ai venit!!Ia-o pe nebună de pe capul meu te rog!! începând a rasufla un pic,că scăpasem de Nana.
    -gata prietenaș,și cât mai vrei so ți așa?
    -Chiar nu știu,în casa clar nu mai pot să merg!!zic raspicat la el.
    -Pai și atunci unde?
    -Pai primadată dați parul tau brunet la o parte de pe față iar apoi cred că voi cauta undeva să stau .
    -Bine,pai știu de la soră mea ca la nepoata vecinei ei,este un apartament foarte luxsos de închirat cu codiți bune din câte mia povestit.
    -Serios!!Dar stai un pic ,tu ce cauți la ora 10 aici!nu trebuia să fii mai dreveme la serviciu!!!
    -pai?
    -Lasă,moi voi duce chiar acum acolo!!plecând pe ușa verde la adresa care mia dat-o.
    Cartierul din care făcea parte nu era rău,ci foarte modest,alaturi de ryo întrăm într-un bloc mare de vreo 10 etaje,mergând nerebdător să mă mut,când ajusem la destinație bat de vreo 5 ori în ușă iar acolo îmi deschise usa ''fata visurile mele,,a scuze o fata cu parul lung șaten prins într-o coadă ,cu niște ochii căprui foarte intenși.Acesta îmi captă privirea......

Va urma!!!

Continut sponsorizat

Re: Prietenul meu gay

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Joi Dec 13, 2018 4:10 am