Bun venit si distractie placuta! Speram sa va simtiti bine pe acest forum, un forum deschis catre noutati si sugestii, un forum pentru toti, unde fiecare isi poate crea propria lume si ne poate impartasii ideile sale.

Cum se intampla o minune

Distribuiţi
    `Swan †
    Admin

Data de înscriere : 03/04/2013
    Varsta : 20
    Localizare : Peste tot si nicaieri

Cum se intampla o minune

Mesaj Scris de `Swan † la data de Sam Apr 06, 2013 9:28 am

Pe un drum de ţară, o procesiune funerară. La un hop, alunecă mortul din coşciug şi rămâne în mijlocul drumului. Zdrobiţi de durere şi de niscai ţuică, oamenii n-au observat şi au mers mai departe.
    După o vreme, trece pe acelaşi drum un tractorist beat şi calcă peste mort. S-a speriat şi l-a aruncat pe răposat în lac.
    Pe lac, nişte braconieri pescuiau cu dinamită. După o explozie, iese mortul la suprafaţă. Speriaţi, braconierii îl iau şi-l aruncă pe fâşia de pază a grănicerilor.
    Grănicerii, când l-au văzut, l-au somat, au tras un foc de avertisment, după care l-au găurit cu o salvă de gloanţe.
    Se apropie ei, se uită la el şi unul zice:
    - Aoleu! Ăsta nu-i infractor, ăsta-i nea Spirache d-aicea din sat! S-a-mbătat ca porcu' şi o fi adormit pe fâşie? Hai să-l ducem la spital.
    După o operaţie de două ore, iese doctorul şi le zice făcând un gest obosit din mână:
    - Aţi avut noroc, a scăpat! O să trăiască!

=)))))))))))))))) jurr!!!
    Ayu
    Admin

Data de înscriere : 03/04/2013
    Varsta : 19
    Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares

Re: Cum se intampla o minune

Mesaj Scris de Ayu la data de Sam Apr 06, 2013 10:09 am

=))))))))))))
    Nu cred=))))))))))
    Asta-i tare de tot =))))))))

Acum este: Lun Sept 24, 2018 9:41 pm